Najbardziej popularne plastikowe klocki dla dzieci

Dawniej klocki wykonywane były wyłącznie z drewna. Można je było ustawiać jeden na drugim, jednak konstrukcje z takich gładkich klocków, nie były zbyt trwałe. Od kilku dekad zdecydowanie najpopularniejsze są klocki plastikowe (najchętniej kupowany). Jest ich na rynku bardzo wiele rodzajów. Różnią się wielkością, grubością i sposobem łączenia poszczególnych elementów.

Kultowe klocki Lego dla każdego dziecka

Zdecydowanie najbardziej znanymi klockami są klocki Lego. Dla młodszych dzieci powstała wersja z większymi elementami, dla starszych są to małe klocki. Można z nich wybudować niemal wszystko, co podsunie nam wyobraźnia. A to dlatego, że klocki Lego poza klasycznymi elementami w postaci brył geometrycznych, mają całe mnóstwo niestandardowych elementów. Są to klocki, które pomagają w tworzeniu aut, torów, ogrodów czy skomplikowanych wieżowców.

Klocki Lego są bardzo trwałe, ponieważ wykonane są z grubej warstwy plastiku. Nie wyginają się i nie łamią. Zestawy można łączyć i budować z nich nowe projekty według własnego pomysłu. Klocki te mają pozytywny wpływ na rozwój dzieci i w bardzo wielu szkołach są prowadzone warsztaty dla miłośników Lego. Podczas nich dzieci mogą rozwijać wyobraźnię i kreatywność, a także techniczne umiejętności konstruowania z klocków coraz bardziej skomplikowanych kompozycji.

Inne plastikowe klocki, które warto mieć

Bardzo popularnymi klockami są także zwykłe klocki, dość dużych rozmiarów, w kształcie sześcianów różnej długości. Występują w wielu kolorach i w różniących się wielkością zestawach. Niektóre zawierają elementy na kółkach, z których można tworzyć auta i pociągi.

Innym rodzajem klocków są klocki nazywane waflami. Kształtem przypominają kratkę. Są doskonałe dla początkujących i dla małych dzieci. Można z nich budować proste budynki, kostki, pudełka.

Od kilku lat ogromnie popularne są także słomki konstrukcyjne z łącznikami w postaci kulek albo gwiazdek. Można z nich budować duże konstrukcje, jak na przykład bazy dla dzieci. Zestawy słomek wyższej jakości są na tyle stabilne, że na wybudowany szkielet można narzucić koc i bawić się w środku własnoręcznie zbudowanego domku.